29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W akcję zaangażowali się uczniowie klas starszych, głównie ósmych, siódmych i szóstych, którzy odczytali swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty takich książek jak: “Mikołajek”, “Plastusiowy pamiętnik”, czy “Niesmowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Czytanie ma ogromny wpływa na rozwój dzieci. Pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, redukuje stres, poprawia pamięć, inspiruje... Dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie tej umiejętności.

Dziękujemy uczestnikom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania. Wszystkich uczniów zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej i korzystania z jej zasobów, a rodziców zachęcamy, aby codziennie przeznaczyli 15-20 minut na głośne czytanie swoim dzieciom.

img-20200930-wa0001.jpg   dsc_1209.JPG