Nauczyciel bibliotekarz – mgr Monika Jankowska
Nauczyciel bibliotekarz – mgr Justyna Ziółkowska-Prusik

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

poniedziałek 7:30-15:00
wtorek 7:30-15:00
środa 7:30-15:00
czwartek 7:30-15:00
📚📚📚
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Szkolna wprowadziła w tym roku szkolnym wiele zmian, zarówno dotyczących wystroju pomieszczenia (można powiedzieć, że zyskaliśmy nowe oblicze / nową twarz) 🙂, jak też i działań. W bibliotece funkcjonuje kącik czytelniczy z wygodnymi pufami typu SAKO, gdzie uczniowie mogą zrelaksować się i poczytać dostępne w bibliotece książki, komiksy i czasopisma. Udostępniliśmy też do użytku gry planszowe, karty oraz zestawy klocków Jenga - świetnie ćwiczą koncentrację uwagi oraz pozwalają się odprężyć. Polecamy! W bibliotece można już wypożyczać nowości czytelnicze, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, organizowane są też konkursy czytelnicze - zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w jednym lub kilku z nich. Realizując zadania NPRC 2.0 biblioteka przedstawia "Bajki z dawnych lat" ( w formie zajęć plastyczno-czytelniczych, wystawek prac plastycznych uczniów oraz elementów "Bajkowych pudełek" oraz zagadnienia związane z historią XX wieku (wybraliśmy czasy PRL). W bibliotece działa "Koło Przyjaciół Biblioteki", do którego w tym roku szkolnym zapisało się aż ponad 40 uczniów, którzy chętnie wspomagają i urozmaicają działania biblioteki. Za zaangażowanie i wsparcie serdecznie DZIĘKUJEMY!!! Nauczyciele bibliotekarze: Justyna Ziółkowska-Prusik oraz Monika Jankowska.
Drodzy uczniowie, do zobaczenia w Bibliotece. Dołączona galeria zdjęć przedstawia nasze działania.