MARATON PISANIA LISTÓW odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W tym celu pisane są listy do decydentów, którzy mają konkretny wpływ na życie prześladowanych obrońców praw człowieka lub bezpośrednio do osób pokrzywdzonych

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowała Maraton Pisania Listów od 5-10.12.2023r. Do akcji dołączyły klasy od szóstej do ósmej. Pisanie listów odbyło się w poszczególnych klasach oraz w bibliotece .

W czasie Maratonu pisane były ręcznie listy w obronie osób, których prawa zostały złamane. List mogła napisać każda osoba, która chciała wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Łącznie napisaliśmy 90 listów, które zostały wysłane do odpowiednich władz.

Dziękuję za wsparcie naszych działań pani Adrianie Kaszubie Iwonie Leśnickiej , Paulinie Rychter za zaangażowanie i pomoc w organizacji Maratonu oraz uczniom klas 6a, 6b, 7c, 7d i 8a, którzy nie pozostali obojętni wobec przypadków łamania praw człowieka i związanego z tym cierpienia niewinnych ludzi. Swoim działaniem zmieniacie czyjeś życie na lepsze.

Koordynator: Katarzyna Muś