Dnia 18.04.2024r. naszą szkołę odwiedził samorzecznik Kacper Rudak wraz z fundacją „Zdążyć z Miłością” i Stowarzyszeniem Mama w Mieście Koszalin w ramach kampanii „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu”.

Pan Kacper Rudak przeprowadził prelekcję dla uczniów klas siódmych . Celem spotkania było propagowanie wiedzy i zrozumienia dla odmiennych potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz przybliżenie ich problemów z jakimi borykają się w szkole i w życiu codziennym.

Pan Kacper Rudak podzielił się także swoimi doświadczeniami.Następnie pani Renata Rudak członek fundacji Zdążyć z Miłością przedstawiła uczniom idee tworzącego się Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ). Podczas spotkania mieliśmy przyjemność gościć panią Żanetę Kwapisz przedstawicielkę stowarzyszenia Mama w Mieście Koszalin.

Dla naszych uczniów spotkanie było cenną lekcją, podczas której wzbogacili swoją wiedzę.

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje p. Kacprowi oraz osobom towarzyszącym za odwiedzenie naszej szkoły .